Jump to content (skip navigation)

O nas

Nasza szkoła mieści się w Żarach, przy ul. Rynek 10/1. Swoją działalność rozpoczęliśmy 2 listopada 2009 roku. W naszych działaniach realizujemy programy, opracowane przez specjalistów ze Szkół Muzycznych YAMAHA, które poprzez zabawę, a zarazem naukę z muzyką, zapewniają wszechstronny rozwój umysłowy dzieci. Zajęcia  będą prowadzone tak, aby poszerzyły doświadczenia muzyczne każdego dziecka uczestniczącego w zajęciach, ukierunkowały na wykonawstwo i twórczość muzyczną, zgodnie z jego potrzebami rozwojowymi, przejawiającymi się głównie w śpiewie, ruchu przy akompaniamencie, poznawaniu instrumentów, grze na nich oraz spontanicznej ekspresji muzycznej. Naszym celem jest również rozbudzanie zamiłowania do muzyki, wydobywanie radości z samodzielnego oraz grupowego muzykowania, kształtowanie umiejętności słuchania prostych utworów muzycznych,  nauka śpiewania dużej ilości piosenek, które wyzwalają w dziecku wyobraźnię i pozwalają kształtować głos oraz mowę. Nawet kiedy maluch jeszcze nie mówi, piosenki których słucha, mają wpływ na jego emocje i nastrój, dzięki temu budowana jest więź emocjonalna między dzieckiem a rodzicem, jak również nauczycielem - na czym bardzo nam zależy. Mamy nadzieję, że nasza oferta spełni Państwa oczekiwania. Będziemy szczęśliwi mogąc przekazać Państwu naszą wiedzę i pozytywne emocje.

Firma YAMAHA to coś więcej niż produkcja i sprzedaż instrumentów muzycznych. Od roku 1954 w Japonii, a od 1994 także w Polsce, rozwijana i udoskonalana jest sieć placówek pod nazwą YAMAHA Szkoła Muzyczna (YSM). YAMAHA Szkoła Muzyczna to nowoczesne programy edukacji muzycznej oparte o zasadę: "Nie ma ludzi niemuzykalnych. Są tylko nieodkryte talenty".

W Polsce działa obecnie 130 placówek, w których uczy się ponad 11.000 uczniów.

Szkoły Muzyczne YAMAHA dysponują wszystkimi potrzebnymi programami i dobrze wykształconymi nauczycielami, aby umuzykalniać dzieci od 4. miesiąca życia. "Bezszwowo" połączone programy, dostosowane odpowiednio do wieku dzieci, a także specjalne metody i sposoby nauczania, umożliwiają każdorazowo optymalne wykorzystanie otwartego "rozwojowego okna czasowego". Młodzież i dorośli mogą na różnych instrumentach urzeczywistniać swoje muzyczne marzenia we wszystkich muzycznych stylach – od baroku do rocka.

Dlaczego jest tak ważne, aby dziecko możliwie jak najwcześniej miało kontakt z muzyką?
Badania wskazują, że muzyka i muzykowanie:

• wspierają społeczne zachowanie,

• wspierają rozwój inteligencji,

• wspierają wydajność mózgu,

• wspierają całościowy rozwój, jak żadne inne działania,

• wyraźnie zapobiegają słabej koncentracji.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej, niezobowiązującej lekcji próbnej!

YAMAHA Szkoła Muzyczna

ul. Rynek 10/1